Wakacje z nagrodami dla MŁODYCH plastykÓw

Spośród 172 prac plastycznych, które zostały przysłane do organizatorów, jury wyłoniło laureatów konkursu. Wśród nagrodzonych znalazła się wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury – Marcelina Rutkowska, lat 8 (op. Bożena Liszewska), która zdobyła II miejsce.

Organizatorem V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku w oczach dziecka”- wszystko, co z wiosną, latem, jesienią i zimą związane” była Niepubliczna Szkoła Podstawowa na 7 w Słupsku. Na konkurs nadesłano 1364 prace ze 105 placówek z całego kraju. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w 11 grupach wiekowych. Prace nagrodzone z MDK w Żyrardowie: Magdalena Lechniak, Aurelia Wypych, Julia Olborska (op. Agnieszka Kaźmierczak). Prace wyróżnione: Zuzanna Meszka ( op. Bożena Liszewska) i Julia Rdest (op. Agnieszka Kaźmierczak).

Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Świat mojej wyobraźni”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Jury przyznało wyróżnienie Emilii Cieślak, l.6 (op. Bożena Liszewska).

Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu była organizatorem 33 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Świat dziecka". Do Kalisza nadesłano 1454 prac z 83 miejscowości. Komisja plastyczna spośród nadesłanych prac wyróżniła z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie prace Róży Rudzińskiej i Olimpii Marzoch (op. Bożena Liszewska).

Już po raz jedenasty Pałac Młodzieży w Szczecinie zaprosił uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, domów kultury i innych placówek oświatowych do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Poezja w obrazach”, którego celem jest m.in. upowszechnianie poezji polskiej wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana doświadczeń plastycznych, metodycznych i estetycznych. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 119 prac plastycznych (w tym 2 prace ceramiczne) z 24 placówek. Komisja przyznała 11 równorzędnych nagród oraz 11 równorzędnych wyróżnień. Wyróżnienia otrzymały: Julia Pieniążek, 6 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Stonoga i Gabriela Wąsikowska, 9 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Siedmiomilowe buty” z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie (nauczyciel: Bożena Liszewska).

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Small Montrmartre” zorganizowanym przez Centrum Kultury w Bitoli – Macedonia dyplomy honorowe otrzymały: Kaja Stronias i Amelia Kobus (op.Bożena Liszewska).

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dzieci Świata” zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 306 w Warszawie pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy dotyczącej życia ludzi na różnych kontynentach, kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla dzieci ze wszystkich stron świata oraz zachęcanie do twórczego przedstawienia różnorodności i odmienności kulturowej. W konkursie dwie II nagrody zdobyły Maja Hałek, l.7 i Gabriela Smolarek, l.11 (op. Bożena Liszewska).

Gabriela Wąsikowska zdobyła III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Portret Mamy i Taty”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 26 w Łodzi.

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Malowane Poezją” jest organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie. W konkursie wyróżnienie otrzymała Zuzanna Wargalla, natomiast wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy otrzymała Karolina Lechniak z Młodzieżowego Domu Kultury.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach był organizatorem 18 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Człowiek w ruchu". Na konkurs wpłynęło 1064 prac z 153 placówek oświatowych i kulturalnych. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych. W Kategoria 11 lat II miejsce zdobyła Zuzanna Wargalla z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie – op. Bożena Liszewska. Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesów i życzymy wspaniałych wakacji!