DzieciĘca Akademia Plastyczna

Dziecięca Akademia Plastyczna jest jedną z najpopularniejszych form działań artystycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych nauczycieli pozwalają na rozwijanie pasji plastycznych dzieci i młodzieży. Program zajęć pozwala pogłębić i utrwalić wrodzone zdolności plastyczne, rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne.

Uczestnicy zajęć ćwiczą przenoszenia wizji artystycznych ze szkiców na właściwy, duży format z zachowaniem proporcji i równowagi kompozycji. Uczą się świadomego doboru właściwej techniki plastycznej, adekwatnej do realizowanej wizji plastycznej. Ćwiczą stosowania różnorodnych technik plastycznych (pastele, akwarele, plakatówki).

Dzieci poznają nowe techniki np. sgrafitti. Wykonywane są również linoryty, dzięki czemu zapoznają się z klasycznymi technikami graficznymi (druk wypukły). Pierwsze doświadczenia z nowymi technikami plastycznymi często zachęcają uczestników zajęć do dalszych, samodzielnych eksperymentów. Zajęcia Dziecięcej Akademii Plastycznej są znakomitym uzupełnieniem zajęć plastycznych prowadzonych w szkołach. Udało się jednocześnie stworzyć przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę.

Znajomości i przyjaźnie nawiązane na terenie placówki są często kontynuowane w życiu codziennym. Plonem działalności artystycznej dzieci są przepiękne prace. Corocznie odbywa się w MłoDeKu wystawa podsumowująca kończący się rok szkolny. Jednocześnie wychowankowie aktywnie uczestniczą w wystawach oraz konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych odnosząc tam liczne sukcesy.
Instruktorzy - Bożena Liszewska, Zbigniew Kołaczek, Agnieszka Kaźmierczak

GALERIE PRAC
A