Wokalnych sukcesÓw ciĄg dalszy

W konkursie tym mogły wziąć udział zarówno soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Tym razem Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie reprezentowały: zespół wokalny „Szałaputy”, zespół wokalny „Frajda” i Oliwia Tomaszewska. Każdy z podmiotów musiał wykonać jedną piosenkę o tematyce świątecznej lub zimowej.

Konkurs złożony był z 3 etapów i trwał od połowy grudnia do końca stycznia. 17 stycznia została opublikowana lista wykonawców zakwalifikowanych do finału, w którym znalazły się wszystkie zgłoszone przez nas podmioty. W kategorii duetów i zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w finale znalazło się 77 laureatów, natomiast w kategorii solistów (w wieku 15-18 lat) – 91 wykonawców.

Przełomowym dniem okazał się 31 stycznia, gdy ogłoszona została lista nagrodzonych i wyróżnionych.  Zespół wokalny „Szałaputy”, jako najmłodszy zespół działający w placówce otrzymał wyróżnienie specjalne, a zespół wokalny „Frajda” - III miejsce. Oliwia Tomaszewska reprezentująca solistów otrzymała II miejsce.

Na co dzień zarówno zespoły i Oliwia kształcą swój warsztat wokalny pod opieką Urszuli Izdebskiej i Aleksandry Rudzińskiej. Jesteśmy bardzo dumni z tych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!