MŁodzi plastycy z Żyrardowa znÓw najlepsi

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki był organizatorem XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, upowszechnianie regionalnych zwyczajów wielkanocnych, ale także doskonalenie umiejętności i warsztatu plastycznego oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło ponad 1000 prac z całej Polski. Młodzi artyści wybierali najrozmaitsze środki przekazu - od rysunków i wyklejanek, poprzez papierowe konstrukcje, po świąteczne palmy, a nawet ciastka. Prace oceniane były w 3 kategoriach wiekowych: 3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat. W kategorii wiekowej 7 – 9 lat III nagrodę zdobyła Julia Szparaga z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie ( op. Bożena Liszewska).Wystawa pokonkursowa otwarta została w płockim Domu Darmstadt .

Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni zorganizował I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tajemniczy ogród” 2018. Na konkurs wpłynęło 388 prac z 72 placówek oświatowo-wychowawczych. Jury w składzie: Bogna Pniewska, Klara Wicenty, Małgorzata Karpińska przyznało 3 nagrody i 4 wyróżnienia .Jedno z 4 wyróżnień otrzymała Aleksandra Perzyna 13 lat z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie ( op. Bożena Liszewska).

XXIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "DOM" zorganizowany został przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie. Tematyka DOM pełen nadziei i pragnień, jest miejscem na ziemi i w sercu, jest miejscem wymarzonym lub niechcianym, to miejsce naszych spotkań, z których wynikają nowe doświadczenia i emocje. Dom to wielkie tragedie i małe smuteczki, radość wspólnego przeżywania chwil szczególnych i codziennych, miłość, która się mnoży kiedy się ją dzieli z innymi... Komisja konkursowa doceniła prace plastyków z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie.
W kategorii 4 – 6 lat II miejsce zdobył Teodor Majchrzak lat 6 
(op. Agnieszka Kaźmierczak) , w kat. 10 – 12 lat wyróżnienie otrzymała Zuzanna Wargalla lat 10 (op. Bożena Liszewska)

W kategorii 13 - 16 lat I miejsce zdobyła Aleksandra Perzyna lat 13  (op. Bożena Liszewska).

WYRÓŻNIENIA W POSTACI KWALIFIKACJI DO WYSTAWY Przyznano:
Gabrielowi Zgorzalskiemu lat 4 (op. Agnieszka Kaźmierczak)
Lenie Stronias, lat 6 (op. Agnieszka Kaźmierczak)
Anieli Nalej , lat 5 (op. Agnieszka Kaźmierczak)
Magdalenie Lechniak, lat 6 (op. Agnieszka Kaźmierczak)
Nadii Kahl, lat 4 (op. Agnieszka Kaźmierczak)
Julii Rdest, lat 5 (op. Agnieszka Kaźmierczak)
Kamilowi Nartowskiemu, lat 12 (op. Bożena Liszewska)

Wszystkim laureatom gorąco gratulujemy, dziękujemy za godne reprezentowanie placówki i życzymy kolejnych sukcesów !!!!