Julia Ksit WYRÓŻNIONA WE WŁOCŁAWKU

8 czerwca w sali widowiskowej „Browaru B.” odbywały się dwa koncerty konkursowe. 9 czerwca o 20.00 w „Browarze B.” odbył się „Dobry koncert” z udziałem laureatów i gwiazdy tegorocznego Finału - Katarzyny Groniec. W jury zasiadali: Teresa Drozda – program 3 Polskiego Radia, Katarzyna Groniec, o. Wacław Oszajca, Janusz Strobel. Koncert Galowy poprowadził Andrzej Poniedzielski, a całość reżyserował Andrzej Głowacki.

Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowała Julia Ksit, która wykonała dwa utwory: „Żal” do muzyki Fryderyka Chopina – Etiuda nr 10 op. 3 do tekstu Jerzego Paruszewskiego w aranżacji Tomasza Sosnowskiego oraz „Kiedy serce śpi” z muzyką Zbigniewa Hołdysa do tekstu Jonasza Kofty. Julia zakwalifikowała się do finału i znalazła się w gronie najlepszych 25 wokalistów z całego kraju.

Finał okazał się szczęśliwy, w gronie laureatów znalazło się tylko 7 wykonawców, w tym Julia zdobywając wyróżnienie pierwszego stopnia. Było to możliwe dzięki współpracy kilku osób. Nad stroną recytatorską czuwała p. Hanna Fibich, nad stroną wokalną p. Agnieszka Orzechowska. Julia wzbudziła zachwyt nie tylko samych jurorów ale i Katarzyny Winiarskiej – wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie i Elżbiety Zapendowskiej. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Tomasza Sosnowskiego i p. Jerzego Paruszewskiego, bez których nie byłoby to możliwe. Organizatorami 27. FTPŚ są Centrum Kultury "Browar B.", Towarzystwo Kultury Teatralnej i Teatr Nasz.

Nagranie z wyspu na żywo podczas Konkursu można obejrzeć od 50-tej minuty poniżej.