SUKCESY PLASTYCZNE

Na konkurs wpłynęło 1838 prac ze 166 placówek oświatowych i kulturalnych. Jury w składzie: 1) Barbara Krzemińska-Sobczyk – artysta plastyk, 2) Magdalena Możdżeń – artysta plastyk, 3) Benedykt Możdżeń – artysta plastyk - przyznało nagrody i wyróżnienia w 14 kategoriach wiekowych. W kategorii 11 lat III miejsce zdobyła Julia Szparaga – Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie – op. Bożena Liszewska. W kategorii 12 lat III miejsce otrzymała Amelia Kobus – Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie – op. Bożena Liszewska.

W dniu 22 listopada 2018 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej I Międzynarodowego Konkursu Plastycznego " Mój nauczyciel" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Woźnikach. Według protokołu na konkurs wpłynęło 2 262 prac z 247 placówek oświatowych, w tym 632 prac dzieci w wieku przedszkolnym i 1630 prac uczniów z klas I-III. Członkowie jury podkreślili wysoki poziom nadesłanych prac charakteryzujących się niejednokrotnie ciekawymi rozwiązaniami i różnorodnością technik plastycznych. Po wstępnej selekcji do drugiego etapu zakwalifikowano 2 108 prac.


Mając na uwadze samodzielność w wykonaniu, ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów jury postanowiło przyznać w kategorii przedszkole – 3 miejsca nagrodzone i 4 wyróżnienia w kategorii klasy I-III – 3 miejsca nagrodzone i 3 wyróżnienia. Z ogromną radością pragniemy zakomunikować, że I miejsce w kategorii przedszkole zdobyła Amelia Błaszkiewicz, lat 6 – uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie, pracująca pod kierunkiem pani Agnieszki Kaźmierczak.