BaŚniowo wymalowAŁy nagrody

Komisja Konkursowa (w skład której weszli nauczyciele plastyki, historycy sztuki i artyści plastycy) po obejrzeniu wszystkich kompozycji malarskich i graficznych, postanowiła przyznać nagrody główne oraz wyróżnienia. W kategorii 9-12 lat II nagrodę otrzymała Agata Olesińska, lat 12 z Mł.D.K. w Żyrardowie, za pracę malarską ,,Czerwony Kapturek" W kategorii13-15 lat III nagrodę zdobyła Aleksandra Perzyna (lat 13) z Mł.D.K. w Żyrardowie za pracę malarską ,,Jaś i Małgosia".

Na XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pocztówka z wakacji" wpłynęło 3209 prac z 213 szkół, 27 przedszkoli, 53 placówek kulturalnych.. Jurorzy wybrali nagrodzili 88 uczestników. Wśród laureatów znalazła się Julia Szparaga, lat 10 z MDK w Żyrardowie.

Młodzieżowy Dom Kultury „Domu Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego po raz XIII był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na ilustracje do wierszy Jana Brzechwy ph. „MÓJ BRZECHWA”. Do konkursu zgłoszono 1614 prac z 252 placówek z całej Polski. Jury konkursowe przyznało w kat. klasy I–III, I miejsce Marcelinie Rutkowskiej (lat 7) oraz wyróżnienie Antoninie Tomsohn z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie.

Wszystkie laureatki pracują pod opieką Bożeny Liszewskiej.