MŁODZI PLASTYCY NAGRODZENI W TYCHACH

Młodzi artyści, jak co roku, wyrażali swoje uczucia, refleksje i wyobrażenia dotyczące Świąt Bożego Narodzenia wykorzystując najróżniejsze techniki plastyczne: malarstwo, rysunek, grafikę, malarstwo na szkle, haft, koronkarstwo, witraż, batik i wiele innych. Do udziału w pracach jury zaproszono wybitnych artystów plastyków.

Na tegoroczną edycję konkursu zgłoszono 794 prace z 21 placówek kulturalnych i oświatowych. Komisja nagrodziła 20 prac i 25 wyróżniła. Zdaniem jurorów każda edycja konkursu przynosi coraz ciekawsze prace znamionujące prawdziwe przeżycia. Otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się na początku stycznia 2016r. Jak co roku, podsumowanie konkursu połączone z wręczaniem nagród uświetnił występ w wykonaniu zespołów wokalnych i tanecznych z Mło0dzieżowego Domu Kultury w Tychach.

Powiat Żyrardowski reprezentował wychowanek dziecięcej Akademii Plastycznej działającej w Młodzieżowy Domu Kultury w Żyrardowie – Wiktor Lewandowski, lat 10 , który zdobył nagrodę.

Ponadto z żyrardowskiej placówki wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Osuchowska, l.12, Szymon Paciorkowski, l.8, Szymon Dębski, l.8, Julia Jaroń, l.8, Laura Kaczorowska, l.10, Lena Kwietniewska, l.9 i Jan Latek, l.10. Wymienieni laureaci pracują pod opieką Bożeny Liszewskiej i Zbigniewa Kołaczka.