SUKCESY WOKALNE

Jury składające się z muzyków, producentów muzycznych i instrumentalistów zespołu Varius Manx w składzie: Anna Dzionek – Kwiatkowska, Marta Stępień, Marcin Markuszewski, Maciej Wójcikowskii Paweł Furmaniak na podstawie 198 nadesłanych utworów DEMO do ścisłego finału zakwalifikowało 80 wykonawców, a wśród nich Zosię Świder, która pięknie zaprezentowała się na pabianickiej scenie Mł.D.K.

 

Rozśpiewany Wawer

W marcu przedstawicielki zespołu wokalnego „Igraszka” działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie reprezentowały placówkę i XXI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Rozśpiewany Wawer” w Warszawie Wawer.

Przesłuchania trwały dwa dni. Jury w składzie: Ewa Śnieżanka, Dominika Świątek i Anna Urbanowska wysłuchało 202 solistów, 19 zespołów i przyznało 45 nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych. W swojej kategorii 11-13 lat zespół „Igraszka” zdobył wyróżnienie, co dla uczestniczek i opiekunów „Igraszki” okazało się niebywałym sukcesem biorąc pod uwagę, że nie przyznano I, II i III miejsca.

W związku z tym wyróżnienie stało się jednoznaczne z wygraną w tej kategorii wiekowej. Zespół „Igraszka” reprezentowały: Pola Brzozowska, Małgorzata Chudy, Zofia Dropińska, Karolina Lechniak, Zofia Majewska, Oliwia Tomaszewska, Dominika Walczak i Julia Zgorzalska. Dziewczynki przygotowały panie Urszula Izdebska i Aleksandra Rudzińska.