Wielkanocne nagrody dla mŁodych plastyczek

Uczestników przygotowywało 414 nauczycieli i instruktorów. Dzieci i młodzież wykazały się znajomością tradycji wielkanocnych a także wielu różnorodnych technik  plastycznych. Wysoki poziom  prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja Konkursowa przyznała 104 nagrody a 275 prac wyróżniła kwalifikacją na wystawę pokonkursową.

Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i młodzieży była niedziela palmowa, koszyczek wielkanocny, uroczyste śniadanie, święcenie pokarmów, czy lany poniedziałek oraz zapomniane zwyczaje, takie jak wieszanie śledzia czy półpoście. Wśród laureatów znalazły się plastyczki z Dziecięcej Akademii Plastycznej działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie.

W kategorii 7-9 lat - II nagrodę otrzymała Julia Liszewska, lat 7

W kategorii 10-12 lat - II nagroda zdobyła Aleksandra Perzyna, lat 12

Ponadto prace Oliwii Kwiatkowska, 11 lat i Oliwii Mówińskiej, 9 lat, wyróżniono w postaci kwalifikacji do wystawy pokonkursowej. Wszystkie laureatki konkursu pracują pod opieką Bożeny Liszewskiej.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu miało miejsce w Galerii Wisła w Płocku. Na wystawie oprócz prac rysunkowych i malarskich można było podziwiać prace przestrzenne: koszyczki wielkanocne, palmy, stroiki i wiele innych form plastycznych