Mali plastycy nagrodzeni w SokoŁowie Podlaskim

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Dzieci Januszowi Korczakowi" został ogłoszony w styczniu 2012 a termin nadsyłania prac minął 15 października b.r. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Na konkurs wpłynęło 548 prac z 53 miejscowości ze szkół i innych placówek wychowawczych w całym kraju.

Komisja konkursowa w składzie:
Ewa Kunicka - artysta plastyk
Andrzej Kublik - artysta plastyk
Maria Koc - Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury
wyłoniła trzy pierwsze nagrody w trzech kategoriach wiekowych oraz przyznała 11 wyróżnień.

W wyniku ustaleń komisji w kategorii wiekowej 7 – 9 lat II miejsce zdobył Jan Latek z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie (opiekun Bożena Liszewska). Jaś razem z opiekunką uczestniczył w podsumowaniu konkursu i był bardzo dumny z nagrody (otrzymał tablet) oraz z tego, że jego praca została umieszczona na wszystkich dyplomach.

Ponadto komisja zakwalifikowała na wystawę 127 prac, w tym 11 prac młodych plastyków z Dziecięcej Akademii Plastycznej z Młodzieżowego Domu Kultury: Aleksandry Perzyny, Maksymiliana Las-Opolskiego, Aleksandry Gołyńskiej, Oliwii Joniec, Anny Szymaniak ,Aleksandry Pęczyk, Wiktorii Paluch, Pauliny Sielskiej, Wiktora Szota, Wiktorii Zagrajek oraz Marcelego Kurana.