nagrodzeni we WrocŁawiu

Tytuł podany w formie żartobliwej rymowanki sprawił, że uczestnicy podeszli do tematu w sposób mniej konwencjonalny i oderwali się od realistycznego wizerunku. Na konkurs wpłynęło 3800 prac z terenu całej Polski, wykonanych w rożnych technikach, od dwuwymiarowych po przestrzenne. Pojawiły się przedstawienia ryb malowanych (wiadomo, jak to z rybami) farbami wodnymi, tj. akwarelą, temperą oraz na blejtramach farbą akrylową. Spora grupa dzieci i młodzieży postanowiła przysłać na konkurs też małe formy rzeźbiarskie zrobione w glinie, szyte z materiału lub papier-mâché a nawet z recyclingu.

Komisja plastyczna powołana przez organizatora w składzie: przewodnicząca Krystyna Szczepaniak – artysta plastyk, Anna Pawlina – artysta plastyk i Marta Namyślak – sekretarz nagrodziła i wyróżniła w czterech kategoriach wiekowych najlepsze prace. W kategorii wiekowej 10 – 12 lat nagrodę zdobył Jan Latek , l.12, a wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy – Agata Olesińska, l.12.

Laureaci są wychowankami Dziecięcej Akademii Plastycznej działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie i na co dzień pracują pod kierunkiem Pani Bożeny Liszewskiej. Jan Latek osobiście uczestniczył w wernisażu wspaniałej wystawy i odebrał nagrodę z rąk organizatorów.