II miejsce Oliwii Tomaszewskiej na Festiwalu Piosenki Polskiej

Oliwia wzięła udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej (edycja online) zorganizowanym przez agencję artystyczną Kamil Kowalski ART z siedzibą w Warszawie. Polegał on na nagraniu piosenki w języku polskim i opublikowaniu jej na kanale Youtube. Konkurs nie należał do najłatwiejszych, gdyż odbywał się aż w 4 etapach i 4 kategoriach wiekowych. Oliwia wystartowała w kategorii „11-13 lat”.
Nadesłane nagrania oceniało fachowe jury w składzie: Sylwia Różycka - aktorka scen muzycznych i dramatycznych, współpracująca Operą Szczecińską i Teatrem Muzycznym Roma; Sara Kordowska - wokalistka, autorka tekstów, trenerka warsztatów muzycznych „Just Cover It”; Maria Dudek - koordynatorka w wytwórni Kayax, manager w wytwórni Agora Muzyka; Mateusz Hrynkiewicz – kompozytor, producent muzyczny, autor wielu piosenek i projektów.

Jury po przesłuchaniu wszystkich 544 zgłoszonych prezentacji do II etapu zakwalifikowało 255 uczestników. Do ścisłego finału w kategorii „11-13 lat” zakwalifikowano tylko 10 wokalistów, w tym naszą Oliwię. Na oficjalnej stronie Festiwalu i profilu Facebook (facebook.com/festiwalpiosenkipolskiej) ogłoszony został ostateczny werdykt: żyrardowska wokalistka zdobyła II miejsce.


Zapraszamy do posłuchania wykonania konkursowej piosenki w wykonaniu Oliwii – „Prawie udało się” (z filmu „Księżniczka i żaba"). Utwór jest dostępny na kanale YouTube Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie pod linkiem www.youtube.com/watch?v=aeI6rcsB8i8
Serdecznie gratulujemy Oliwii i życzymy jej kolejnych sukcesów!