Maj peŁen sukcesÓw plastycznych

Autorami prac były dzieci z całej Polski a także z Kijowa. Jury w składzie: dr hab. Adam Panek - artysta grafik, wykładowca Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Łukasz Głowacki - artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Nałęczowie, Zbigniew Strzyżyński - artysta plastyk, nauczyciel Liceum Plastycznego w Nałęczowie - przyznało wyróżnienie Mai Nikodem (8 lat) z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie (nauczyciel - p. Agnieszka Kaźmierczak).

Uroczyste podsumowanie odbyło się w szkole, podczas którego Burmistrz Nałęczowa pan Andrzej Ćwiek wręczył nagrody. Trwałą pamiątką XV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych-Rodzinne pasje” jest barwny katalog z reprodukcjami najlepszych prac.

 

Pałac Młodzieży w Warszawie po raz 23 zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „WARSZAWA MOJA STOLICA”. Komisja powołana przez organizatora oceniła1160 prac ze 123 placówek z całej Polski. Na wystawę zakwalifikowano 80 prac a 30 z nich nagrodzono równorzędnymi nagrodami. Jedną z nich odebrał Kamil Nartowski, l.10 z Młodzieżowego Domu Kultury.

Wyróżnienia w postaci kwalifikacji do wystawy otrzymali: Iga Sieczka, l.6, Kacper Zgorzalski, l.12, Gabriela Wąsikowska, l.8, Paulina Górka, l.7, Rozalia Rosińska. Wymienieni młodzi plastycy pracują pod kierunkiem Pani Bożeny Liszewskiej. Uroczyste podsumowanie, połączone z otwarciem wystawy i wręczeniem nagród odbyło się w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie.

 

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała jedenastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Poradnik Bibliotekarza, „Lustro Biblioteki”, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”. W XI- tej edycji wzięło udział 1609 autorów ze 124 instytucji z terenu całej Polski.

Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Maria Stefania Szeliga (dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju), Dorota Kusztykiewicz (malarka, poetka, regionalistka) przyznała nagrody i wyróżnienia.

W II kategorii (klasy IV-VI szkoły podstawowej) wyróżnienie otrzymała Zuzanna Wargalla, z Młodzieżowego Dom Kultury w Żyrardowie-za ilustrację do wiersza „Warzywa” Juliana Tuwima. Wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy otrzymała Karolina Lechniak za ilustrację do wiersza „Kokoszki”. Opiekunem Zuzanny i Karoliny jest Pani Bożena Liszewska Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.