SZCZĘŚLIWY "KULTUROMANIAK 2019"

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie reprezentowały: Antonina Dropińska, Zofia Świder uczestniczki zespołu wokalnego "Szałaputy" oraz zespół wokalny "Igraszka" w składzie: Małgorzata Chudy, Zofia Dropińska, Zofia Gołdak, Karolina Lechniak, Oliwia Tomaszewska, Olga Stawicka, Maja Stefańska, Emilia Ślęzak i Gabriela Wąsikowska. Na podstawie wysłanych nagrań wideo wszystkie wyżej wymienione osoby i zespół zakwalifikowały się do ścisłego finału.

Komisja konkursowa w składzie: Sylwia Przetak – wokalistka estradowa, solistka Studia Accantus, chórzystka programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Paweł Izdebski – laureat wielu konkursów wokalnych, uczestnik programu Bitwa na Głosy w drużynie Pauliny i Natalii Przybysz, Jakub Jurzyk – wokalista, finalista IV edycji programu X Factor, aktor dubbingowy współpracujący z Disney Polska, czy Netflix - spośród wszystkich prezentacji postanowiła nagrodzić Zofię Świder, która w swojej kategorii wiekowej (szkoły podstawowe kl. I-III) na 24 finalistów otrzymała wyróżnienie, a także zespół wokalny "Igraszka", który na 34 prezentacje w kategorii ( szkoły podstawowe kl. IV-VI) również otrzymał wyróżnienie. Należy zaznaczyć, iż zespół był najmłodszy w swojej grupie wiekowej.

Na co dzień zarówno Zofia Świder, Antonina Dropińska, jak i zespół wokalny "Igraszka" pracują pod okiem Urszuli Izdebskiej i Aleksandry Rudzińskiej. Finał przeglądu, koncert i uroczyste wręczenie nagród odbył się 26.05.2019r. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.